Vyhledávání

Změna režimu ochrany dýchacích cest

Úvod » Žáci » Teoretická výuka Ještědská » Změna režimu ochrany dýchacích cest

Aktuality

V návaznosti na změnu mimořádného opatření MZDR 15757/2020-53/MIN/KAN ve znění mimořádného opatření MZDR 15757/2020-54/MIN/KAN došlo ode dne 15. června 2021 ke změně režimu ochrany dýchacích cest.

Od úterý 15. června 2021 je umožněno žákům, aby po dobu výuky, respektive po dobu vzdělávání, pokud sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni (tj. nikoli při jiných vzdělávacích aktivitách, při nichž se například sedí či leží) pobývali v prostorách školy bez ochranných prostředků dýchacích cest splňujících minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC.

V praktické rovině uvedené znamená, že žáci v průběhu vyučovací hodiny za podmínky, že sedí, nemusí mít nasazenu ochranu dýchacích cest. V případě, že mají jinou polohu, či se nejedná o vyučovací hodinu, zejména pak v situaci, kdy se jedná o přestávku, pohyb ve společných prostorách jako jsou chodby, toalety apod., nadále platí povinnost mít nasazenu ochranu dýchacích cest.

Režim antigenního testování

Na režimu a podmínkách testování žáků se oproti dosavadnímu stavu nic nemění. Žáci jsou testováni zpravidla v pondělí, tj. první den přítomnosti ve škole v daném týdnu.

Zpět na výpis