Vyhledávání

Naše družstvo vítězem celostátní soutěže e-Logistik junior

Úvod » Aktuality » Naše družstvo vítězem celostátní soutěže e-Logistik junior

Logistik Junior

Ve 12. ročníku soutěže Logistik junior 2020, která se s ohledem na situaci změnila na e-Logistik junior, zvítězilo družstvo naší školy ve složení Adam Cvrk (4PED), Michal Rokos (4PED) a Tran Thai Binh (3PED), všichni žáci oboru Provoz a ekonomika dopravy.

Ve změněné podobě soutěže se změnila struktura úkolů, ale zůstala týmová spolupráce a logistická praxe. Žáci se museli vypořádat s řešením přepravy zboží, včetně balení, výběru dopravy a zajištěním přepravní dokumentace. V letošním roce bylo praktickým zadáním řešení přepravy lustrů z Kamenického Šenova do Japonska. Hodnocení v této části zajišťoval ředitel Svazu spedice a logistiky Ing. Petr Rožek, který hodnotil řešení našich žáků jako vynikající a udělil týmu 27 bodů z 30 možných. Druhou část soutěže představoval časově omezený logistický kvíz. Vzhledem k tradici sklářského řemesla v Libereckém kraji a s ním spojeného exportu je úspěch o to víc potěšující.

Celkově družstvo získalo 42 bodů a se sedmi bodovým náskokem zvítězilo mezi sedmi zapojenými školami z celé republiky.  

Více na www.logistikjunior.cz.

Zpět na výpis