Vyhledávání

Přednášky zástupce firmy Fischer international s.r.o.

Úvod » Aktuality » Přednášky zástupce firmy Fischer international s.r.o.

Před jarními prázdninami nás navštívil pan Horák, zástupce firmy FISCHER, která se zabývá výrobou a prodejem kotevní techniky. Uskutečnily se dvě přednášky, každá o délce cca 2 hodiny na téma možností a použití různé kotevní techniky. V prvním bloku se zúčastnili žáci 1EL, v druhém bloku žáci 3ELI - elektrikáři i instalatéři a 1. ročník tesařů.

Pan Horák nejdříve v prezentaci představil sebe a firmu, poté následovala teoretická část, která obsahovala základní rozdělení kotevní techniky dle materiálů, ze kterého je vyrobena, a konkrétního použití v praxi, co, kam a jak budeme kotvit.

V druhé části proběhly praktické ukázky použití a únosnosti jednotlivých hmoždinek v různém materiálu (beton, porobeton, pálená cihla Porotherm a sádrokarton), kde byla prezentována deklarovaná nosnost a skutečná výdrž za použití tahové zkoušky, pomocí měřicího přístroje.

Celková prezentace ze strany pana Horáka byla připravena velice pěkně, s využitím otázek pro žáky a možností při správné odpovědi získat drobnou sladkou odměnu. Žáci si zvláště cenili praktické ukázky a dle získané zpětné vazby bylo toto školení pro většinu velmi přínosné.

S panem Horákem jsme předběžně domluveni na další spolupráci v této oblasti. Navíc nám zanechal na ukázku vzorky ukotvení, včetně různých druhů hmoždinek, a katalogy, ze kterých připravíme menší prezentaci pro výuku právě kotevní techniky pro prvotní seznámení žáků s touto problematikou.

Fotografie z akce jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.

Zpět na výpis