Vyhledávání

Obnovení teoretické výuky od 24. 5. 2021

Úvod » Žáci » Teoretická výuka Ještědská » Obnovení teoretické výuky od 24. 5. 2021

Aktuality

Na základě usnesení Vlády ČR č. 471 ze dne 17. 5. 2021, kterým bylo schváleno mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, se od 24. května 2021 navrací i teoretická výuka do téměř běžného režimu, jako tomu bylo od 26. dubna 2021 v případě odborného výcviku.

Počínaje 24. květnem 2021 se umožňuje osobní přítomnost žáků všech ročníků nejen na praktickém vyučování, ale i na teoretické výuce.

Výuka bude probíhat dle běžného rozvrhu a střídání sudých a lichých týdnů. S ohledem na skutečnost, že na dny 24. - 26. května 2021 připadá také organizace didaktických testů společné části maturitní zkoušky, bude s ohledem na nezbytné zajištění organizace těchto testů upraven rozvrh v těchto dnech dle personálních a technických kapacit. Rozvrh a rozpis suplování budou jako obvykle dostupné v  aplikaci Bakaláři.

K tomuto doplňujeme, že se umožňuje také provozování sportovní činnosti, potažmo tělesné výchovy ve vnějších prostorách, v případě vnitřních sportovišť jsou stanovena omezení týkaící se jak počtu osob ve skupině, tak nemožnosti využití šaten apod.

I v případě teoretické výuky je účast na vzdělávání podmíněna absolvováním atigenního testování na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, a to ve frekvenci jednou týdně (viz samostatný článek).

Současně jsou platná mimořádná opatření a protiepidemiologická opatření. Zejména se jedná o ochranu dýchacích cest splňující požadavek min. 94 % filtrační účinnosti (respirátory označené FFP2, KN95 či jinak certifikované výrobky), průběžné větrání prostor, hygiena a dezinfekce rukou atd., jak již byli žáci informováni na počátku školního roku.

Zpět na výpis